• 15 X - Dzień Papieski

     • Co to był za... Dzień Papieski!

       

      15 października 2023 roku odbył się XXIII Dzień Papieski pod hasłem "Święty Jan Paweł II Cywilizacja życia". W ramach obchodów Dnia Papieskiego uczniowie szkoły, wśród których są stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomagali w przygotowaniach i przebiegu miasteczka rodzinnego w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Płudach, organizowanego przez stypendystów Warszawskiej Wspólnoty Akademickiej FDNT. Młodzież zaangażowała się w kiermasz ciast oraz zapewniła takie atrakcje jak malowanie twarzy, loteria, skręcanie balonów. Dzięki ogromnemu poświęceniu i zaangażowaniu uczniów, pomimo zimnej pogody, był to przepiękny Dzień Papieski, który zapamięta się z uśmiechem na twarzy!

     • Dzień Papieski

     • W przeddzień Dnia Papieskiego reprezentanci szkoły włączyli się w pomoc dla stypendystów Warszawskiej Wspólnoty Akademickiej Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w organizacji prezentacji wspólnoty w ramach XX rajdu rowerowego "Za papieżem na rowerze". Rajd zorganizowało Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące "Wyspa JPII". Uczniowie mieli możliwość zwiedzania muzeum, zapoznania się z historią Bitwy Warszawskiej oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie oraz wzięcia udziału w konkursie wiedzy o świętym Papieżu Polaku. Również w trakcie tego wydarzenia powiedzieli kilka słów o sobie i życiu w szkole i internacie. 

     • Czersk

     • Dnia 29 września 2023 roku odbyła się wycieczka klas 2B i 2D do Góry Kalwarii i Czerska. Uczniowie po śniadaniu odebrali prowianty i wyruszyli w podróż. Z dworca kolejowego Warszawa Zoo mieliśmy bezpośredni pociąg do Góry Kalwarii. Spacerując po tym urokliwym miasteczku oddalonym ok. 40 km od Warszawy dowiedzieliśmy się wiele na temat jego historii, założeń urbanistycznych, gospodarki, ludności i zabytków. Wykład na temat zagadnień historycznych wygłosiła p. prof. Anna Kosiarska, a na temat geografii wypowiedział się p. prof. Michał Grzegorek. Opiekunowie wycieczki zabrali następnie uczestników na spacer do Czerska, gdzie rozpoczęło się zwiedzanie ruin zamku zniszczonego podczas potopu szwedzkiego. O burzliwych dziejach tego miejsca usłyszeliśmy od pani Profesor, która wprowadziła szeroki kontekst historyczny i zarysowałą tło czerskiej historii. Odpoczywając na rynku czerskim w oczekiwaniu na autobus, mieliśmy okazję obserwować intensywne prace sadownicze podczas zbiorów jabłek, skąd ten region słynie. Następnie wróciliśmy autobusem do Warszawy, pełni wrażeń i wiedzy. Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

     • Pamiętamy - 18 IX

     • 18 września 2023 roku, nasza szkolna społeczność spotkała się, aby uroczyście uczcić pamięć tych, którzy polegli w walce o ojczyznę. Klasa 2A przypomniała tragiczne losy Polaków i opowiedziała o agresji niemiecko-sowieckiej wobec Polski. Usłyszeliśmy najbardziej znane utwory dokumentujące wojnę, takich autorów jak Krzysztof Kamil Baczyński, Władysław Broniewski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Tadeusz Różewicz i Gustaw Herling-Grudziński.

   • Kontakty

    • Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne „Klasyk”
    • Sekretariat: (+48) 22 743 49 64, (+48) 22 780 23 00 Dyrekcja: (+48) 880 159 554 Internat: (+48) 602 512 869 Internat - wychowawca dyżurny: (+48) 690 566 250 Nr konta bankowego Bank PKO BP Nr 46 1020 1097 0000 7902 0188 4790
    • ul. Matuszewska 20 03-876 Warszawa Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • „Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski 2023”.

   Wykonanie zadania na łączną kwotę: 4 537 385 zł

                      

   WSPIERANIE ROZWOJU JĘZYKA POLSKIEGO PRZEZ NAUKĘ W LICEUM POLONIJNYM

   PRZYZNANE ŚRODKI - 585 000,00 PLN