• Inauguracja r. szk. 2017/2018
  15.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Inauguracja r. szk. 2017/2018.

 • Inauguracja

  Inauguracja
  11.09.2017

  Dnia 11 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w PLON "Klasyk". Do najważniejszych punktów programu uroczystości należały:

  1. odczytanie przez Dyrekotora szkoły listu Pana Stanisława Karczewskiego Marszałka Senatu RP do społeczności szkolnej

  2. przecięcie wstęgi nowej szkolnej pracowni komputerowej przez Panią Joelle Nahoul-Macaron, żonę Ambasadora Libanu, wiceprazydentową SHOM oraz Panią Mariannę Ghazaryan, żonę Ambasador ArmeniI, sekretarza SHOM.

  3. Program artystyczny przygotowany przez młodzież dwu oddziałów klasy pierwszej pod kierunkiem prof. Joannay Korab.

  Zdjęcia z uroczystości dostępne w Albumie fotograficznym.

 • Wycieczka kandydatów do Muzeum Etnograficznego

  Wycieczka kandydatów do Muzeum Etnograficznego

  W dniach 30 i 31 sierpnia 2017 roku kandydaci do liceum polonijnego "Klasyk" odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Opiekę wychowawczą nad młodzieżą sprawowali p. prof. Walentyna Szulak, p. prof. Wojciech Bogaczyk i p. prof. Michał Grzegorek. Uczestnicy wyprawy, po krótkim teoretycznym wstępie poczynionym na schodach muzeum, zapoznali się z wszelakimi formami kultury ludowej obecnej w Polsce i za jej granicami: podziwiali stroje ludowe i doszukiwali się w nich cech świadczących o regionalizmie np. kaszubskim czy podhalańskim; zachwycali się staropolskimi instrumentami muzycznymi, których brzmienia można było posłuchać w specjalnych słuchawkach. Wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiły również zebrane z różnych stron Polski drewniane figurki często przedstawiające Jezusa frasobliwego - tak charakterystycznego dla krajobrazu małych, polskich, wiejskich dróżek czy ścieżek leśnych. Muzeum wzbogaciło naszą wiedzę dotyczącą obrzędowości, tradycji religijnych i folklorystycznych, rzemiosła ludowego w Polsce - podziwiać mogliśmy zarówno słynne bożonarodzeniowe szopki krakowskie, potężne palmy kurpiowskie jak i zabytkowe formy złotnicze czy hafciarskie. Oddzielne ekspozycje przybliżyły życie mieszkańców Polski sprzed lat, ukazując przedmioty codziennego użytku - często zapomniane i już nie używane. Uczniowie mieli również okazję do podziwiania motywów sztuki z wschodnich Kresów Rzeczypospolitej - tradycji łemkowskich, huculskich, podolskich. Wiedza ta ugruntowała polską tożsamość, tak poszukiwaną szczególnie na początku drogi edukacyjnej w liceum. Pełni wrażeń wróciliśmy do bursy na kolację - bogatsi o nowe doświadczenia, zachwyceni pięknem polskiej kultury i oczarowani bogactwem tradycji i dorobkiem regionów Polski.

 • Wszyscy absolwenci klasy trzeciej zdali maturę!

  29.06.2017
 • LEKCJA HISTORII W WIEDNIU 8-11 VI

 • Warsztaty kulinarne - kuchnia japońska

  Warsztaty kulinarne - kuchnia japońska
  17.05.2017

  Młodzież PLON-KLASYK na zaproszenie SHOM wzięła udział w imprezie charytatywnej zainicjowanej przez firmy Miele oraz BMW FUS.

 • Dzień Patrona 16 V

  Dzień Patrona 16 V
  16.05.2017

  W Dzień Naszego Patrona św. Andrzeja Boboli odbyła się piesza
  pielgrzymka do Sanktuarium Narodowego św. A. Boboli,
  które mieści się na ul. Rakowieckiej
  w Warszawie.

 • Wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Trójmiasta

      "W dniach 29.IV - 2.V 2017 roku odbyła się wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Trójmiasta. W wyprawie uczestniczyli uczniowie rozszerzający geografię z klasy drugiej wraz z opiekunem wycieczki - nauczycielem geografii prof. Michałem Grzegorkiem
  Za zgodę na jej organizację i pomoc w jej przygotowaniu serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Prof. Kazimierzowi Korabowi
  oraz Sponsorom Akcji "Adoptuj Wschodniaka"."

 • Wystąpienia geograficzne klasy maturalnej 9.03.2017

  W dniu 9 marca bieżącego roku lekcja geografii miała nietypowy przebieg. Odbyły się wówczas wystąpienia uczniów klasy maturalnej rozszerzających ten przedmiot na egzaminie dojrzałości. Wystąpienia przybrały formę wykładów otwartych. Uczniowie zaprezentowali różne problemy współczesnego świata odnosząc je do geografii, następnie odbyła się dyskusja i panel podsumowujący.Tematyka wystąpień wyglądała następująco:CYKL_WYKLADOW_OTWARTYCH_tematyka_klasy_3_marzec_2017.docx

 • Aktualności
  02.04.2017

  W dniu dzisiejszym Uczniowie PLON Klasyk wzięli udział w Marszu Świętości Życia. Organizatorzy marszu, jak każdego roku, poprosili naszych uczniów, aby znaleźli się w czołówce marszu, który prowadził od Katedry Diecezji Warszawsko-Praskiej do bazyliki św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. W Marszu uczestniczyło około 10 tys. osób. Zdjęcia w Albumie fotograficznym

   

 • Matura z religii - 15 marca 2017 roku

  Matura z religii - 15 marca 2017 roku
  21.03.2017

  Matura z religii – 15 marca 2017

   

  W życiu szkolnym każdego z nas wypada dużo prób. W podstawówce jest to tabliczka mnożenia, w gimnazjum – teoria Pitagorasa, w liceum – logarytmy, frazeologizmy i filozofia. A co dalej? Tak naprawdę wszystkie drogi ucznia prowadzą do egzaminów. Podołać im wszystkim to tak jak wstępowanie w nowy etap życia i poznawania także samego siebie. I wtedy, to może być banalne, ale wszystko pozostaje w naszych rękach. Tylko my możemy wybierać odpowiedź „A” albo „B”.

  Dnia 15 marca 2017 roku maturzyści zdawali maturę z religii. Oczywiście wszyscy bardzo denerwowali się. Był to krok dla nich, który trzeba zrobić z pełnią swoich sił i opanowaniem emocji. Miesiące przygotowań dały rezultaty. Dla każdego z nich był to wyjątkowy egzamin. Każdy napisał krótką pracę naukową, którą musiał obronić. Potem odpowiadał na wylosowane pytania takie jak: Co to są symbole wiary? Od czego zależy ocena czynów ludzkich? Które postacie w Piśmie świętym są głównymi świadkami posłuszeństwa wiary? W jaki sposób Bóg objawił, że jest Miłością? Jaka jest relacja między wolnością a odpowiedzialnością? Co to jest grzech? Co to znaczy, że człowiek został stworzony na „obraz Boży”? Jak dusza i ciało tworzą w człowieku jedność? Jakie są skutki ofiary Jezusa na krzyżu? Czego możemy nauczyć się od Maryi?

  Na te i inne pytania u każdego były indywidualne odpowiedzi i argumenty, które musiał uzasadnić przed komisją egzaminacyjną pod przewodnictwem dyrektora liceum Kazimierza Koraba, w której wzięli udział także ks. Proboszcz Tomasz Gil, siostra dr Wójcik oraz dyr. Marek Jurecki.

  I udało się! Przez co bardzo się cieszymy!

   

   

 • Rejs odkrywców
  11.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rejs odkrywców .

 • STUDNIÓWKA 2016

   

Aktualności

Kontakt

 • Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne „Klasyk”
  ul. Matuszewska 20
  03-876 Warszawa
 • Sekretariat:
  (+48) 22 743 49 64,
  (+48) 22 780 23 00
  Dyrekcja:
  (+48) 880 159 554
  Internat:
  (+48) 602 512 869

Galeria zdjęć